Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun 25 yaş altı yetenekli sürücüleri keşfetmek amacıyla FIAT işbirliği ile düzenlediği TOSFED Yıldızını Arıyor ikinci yarışı; Şampiyonlar Şampiyonası organizasyonu kapsamında 14-15 Nisan tarihlerinde Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirildi.

14 Nisan Cumartesi günü kura ile birbirleri ile eşleşen genç sürücüler, ikili kalkış formatında birbirierine karşı üstünlük sağlayabilmek için pistte ter döktüler. 12 isim arasından Onat Telkenar, Erol Özteknik, Emre Şentürk ve Mert Kaya yarı finale yükselen isimler olurken, Emre Şentürk ve Onat Telkenar arasındaki final eşleşmesinde daha hızlı olmayı başaran Telkenar ilk yarışın ardından ikinci yarışta da birinciliği kazanan isim oldu. Emre Şentürk‘ün ikinciliği elde ettiği yarışın üçüncüsü ise Erol Özteknik oldu.

TOSFED Yıldızını Arıyor ilk dönemi, 09 ve 10 Haziran tarihlerinde Türkiye Drift Şampiyonası ikinci yarışı ile birlikte TOSFED Körfez Yarış Pisti‘nde koşulacak üçüncü ve dördüncü yarış ile sona erecek. Bu dört yarış sonunda en yüksek puanı toplayan sporcu, TOSFED’in ilk yıldızı olacak ve kariyerine TOSFED sporcusu olarak devam edecek.