2018 yılı içerisinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu bünyesinde gerçekleştirilecek ulusal ve mahalli tüm organizasyonlarda yıllık ulusal medya akreditasyonun yanı sıra, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ‘Günlük Medya Akreditasyonu’ prosedürü de geçerliliğini sürdürecektir.

Günlük Akreditasyon Esasları

Günlük akreditasyon, mutlaka herhangi bir medya kurum veya kuruluşuna bağlı kişilere  yapılacaktır. Akreditasyon esnasında medya mensubunun basın kartı/kurum kartı veya çalıştığı kuruma ait sorumlu müdüründen ıslak imzalı bir görevlendirme yazısı istenecektir.

Medya mensubunun ıslak imzalı taahhütnamesini ve akreditasyon formunu doldurmuş olması, yaşanması muhtemel  tatsız bir olay, yaralanma ve ölümlü bir kaza sonucunda medya mensubunun bütün sorumluluklarını bildiğini gösterir belge niteliği taşıyacaktır. İmzalatılacak belgeler ve doldurulacak formlara karşılık, dokümanlar, yelek ve yaka kartı verilecek, gün ya da organizasyon sonunda verilen yelek organizatör kulübe iade edilecektir.

Organizasyon öncesinde medya merkezinde yer alan akreditasyon masasına uğramayan, akreditasyon formunu doldurmayan, taahhütname imzalamayan medya mensupları akreditasyon işlemlerini tamamlamamış sayılacak ve organizasyonu resmi olarak takip etmesine izin verilmeyecektir.

Medya kuruluşuna bağlı olmayan, ancak sponsor veya kulüp adına özel video veya fotoğraf çekimi yapacak ekipler için ise, organizasyondan en geç 1 hafta önce  [email protected]   adresine  e-posta ile başvurularak izin alınması gerekmektedir.

Yıllık Ulusal Akreditasyon Esasları

Yıllık akreditasyon işlemleri için www.tosfed.org.tr web sitesinde MEDYA sekmesi altında yer alan  Ulusal  Akreditasyon  Formu’nun eksiksiz  doldurularak  aşağıda  belirtilen  evraklar  ile  birlikte  en geç 31  Mart 2018 tarihe kadar [email protected]   adresine  e-posta olarak yollanması gerekmektedir.

Bu başvurular  TOSFED  tarafından  değerlendirilecek ve başvurusu  onaylanan  medya  mensuplarına gerekli tüm evrak, numaralı medya yeleği ve Medya Güvenlik Kitapçığı teslim edilecektir.  2018 yılında ulusal akreditasyonu yapılan medya mensuplarının listesi Nisan ayının ilk haftasında TOSFED resmi web sitesinden ilan edilecektir.

Ulusal Akreditasyon İçin Gerekli Evraklar

  • Tam ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu,
  • Dijital ortamda vesikalık fotoğraf,
  • Sarı basın Kartı veya kurum kimlik kartı,
  • Yayın hakkındaki bilgiler (tirajı, yayın periyodu, dağıtım ağı gibi),
  • 2017 yılında otomobil sporlarıyla ilgili yapılmış haberler,
  • Temas kurulabilecek bir faks numarası ve e-posta adresi,
  • Ayrıca serbest çalışan gazetecilerin başvurularında 2017 yılında yazı ve makalelerinin yer aldığı yayınların adları ve yayınlandığı tarihlerin listesi verilmelidir.