2019 sezonunda Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu bünyesinde gerçekleştirilecek ulusal ve mahalli tüm otomobil sporları organizasyonlarda yıllık ‘Ulusal Medya Akreditasyonu’ haricinde, bugüne kadar olduğu gibi ‘Günlük Medya Akreditasyonu’ prosedürü de geçerliliğini sürdürecektir.

Günlük Akreditasyon Esasları

Günlük akreditasyon yaptıracak kişilerin, mutlaka bir medya kurum veya kuruluşuna bağlı olması gerekmektedir. Akreditasyon işlemleri için başvuru sahibinden mutlaka basın kartı / kurum kartı veya çalıştığı kuruma ait sorumlu müdürün ıslak imzası bulunan  görevlendirme yazısı talep edilecektir.

Medya mensubunun ıslak imzalı taahhütnamesini ve akreditasyon formunu doldurmuş olması, herhangi tatsız bir olay, yaralanma ve ölümlü bir kaza sonucunda medya mensubunun bütün sorumluluklarını bildiğini gösterir belge niteliği taşıyacaktır. İmzalatılacak belgeler ve doldurulacak formlara karşılık, dokümanlar, yelek ve yaka kartı verilecek, gün ya da organizasyon sonunda da verilen yelek organizatör kulübe iade edilecektir.

Organizasyon öncesinde medya merkezinde yer alan akreditasyon masasına uğramayan, akreditasyon formunu doldurmayan, taahhütname imzalamayan medya mensupları akreditasyon işlemlerini tamamlamamış sayılacak ve organizasyonu resmi olarak takip etmesine izin verilmeyecektir.

Medya kuruluşuna bağlı olmayan, ancak organizasyon sponsoru veya kulüp adına özel video veya fotoğraf çekimi yapacak kişiler için ise, organizasyondan en geç 1 hafta önce [email protected] adresine e-posta ile başvurularak izin alınması gerekmektedir.

Yıllık Ulusal Akreditasyon Esasları

2019 sezonunda geçerli yıllık akreditasyon işlemlerine başvurmak isteyen medya mensuplarının aşağıda yer alan ulusal akreditasyon formunu eksiksiz doldurularak belirtilen evraklar ile birlikte en geç 1 Mart 2019 Cuma akşamına kadar [email protected] adresine e-posta ile ulaştırması gerekmektedir.

TOSFED tarafından değerlendirildikten sonra, başvurusu onaylanan medya mensuplarına lisans ve numaralı medya yelekleri teslim edilecektir.  2019 Ulusal Akredite Medya Listesi de TOSFED resmi web sitesinden ilan edilecektir.

Ulusal Akreditasyon İçin Gerekli Evraklar

  • Tam ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu,
  • Dijital ortamda vesikalık fotoğraf,
  • Sarı basın Kartı veya kurum kimlik kartı,
  • Yayın hakkındaki bilgiler (tirajı, yayın periyodu, dağıtım ağı gibi),
  • 2018 yılı içerisinde otomobil sporlarıyla ilgili yapılmış haberlerden örnekler,
  • Temas kurulabilecek bir faks numarası ve e-posta adresi,
  • Ayrıca serbest çalışan gazetecilerin başvurularında 2018 yılında yazı ve makalelerinin yer aldığı yayınların adları ve yayınlandığı tarihlerin listesi verilmelidir.