TOSFED Kadınlar Kurulu (TOSK) tarafından düzenlenen ‘Velinin Karnesi Nasıl?’ sosyal sorumluluk projesi, 28 Mart Salı günü İstanbul'da Alev Okullar'nda devam etti…

Ralli pilotu Billur Hasbay ile ralli pilotu ve ileri sürüş teknikleri eğitmen Serhat Öztemir, öğrencilere trafik güvenliği ve otomobil sporları ile ilgili temel bilgiler verilirken, okul girişinde Renault 5 yarış otomobili sergilendi.

Seminerin sona ermesinin ardından velisi otomobil kullanan öğrencilere karneler dağıtılırken, öğrencilerden annelerinin otomobil kullanırken kurallara uyup uymadığını değerlendirmeleri istendi.

Farklı illerde belirlenen okullarda ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen seminerler Bursa ve İstanbul'un ardından Nisan ayına kadar Muğla, Eskişehir, İzmir ve Ankara gibi farklı illerde de devam edecek. Seminerlerin sonunda, en başarılı 20 veliye TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde, uzman eğitmenler tarafından ücretsiz ileri sürüş teknikleri eğitimi verilecek. 

2017-2018 öğretim yılında daha detaylı ve geniş kapsamlı olarak devam etmesi için çalışmalara şimdiden başlanan projenin,  bu yıl 5.000 ilköğretim öğrencisine ulaşması hedefleniyor.