Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve FIAT işbirliği ile düzenlenen TOSFED Yıldızını Arıyor 2023 sosyal sorumluluk projesinin birinci faz elemeleri 272 sporcunun katılımıyla tamamlandı. Petlas, Apex Racing ve Red Bull’un da destekleriyle gerçekleşen projenin 4 gün boyunca devam eden elemeleri sonunda, 20 erkek ve 5 kadın katılımcı ismini final elemelerine yazdırmaya hak kazandı.

Ehliyet sahibi, 30 yaş ve altı gençleri otomobil sporlarına kazandırmayı hedefleyen ve 600 katılım ile sınırlanan projenin ikinci faz eleme kayıtları, 3 Temmuz’ da açılacak olup tüm detaylara www.tosfedyildiziniariyor.com sitesinden ulaşılabiliyor.

Tüm katılımcıların teorik eğitimlerin ardından Fiat Egea yarış otomobilleri ile zamana karşı yarışacağı elemelerin ardından, 14-15 Eylül tarihlerinde ileri seviye eğitimler ve final elemeleri sonunda en hızlı 10 erkek ve 4 kadın sürücü belirlenecek. Belirlenen bu genç sporcular, hiçbir bedel ödemeden Fiat Egea yarış otomobilleri ile, 3 yarıştan oluşan 2023 TOSFED Yıldızını Arıyor serisinde yarışma imkanı bulacaklar.