2017 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. yarışı olan Şehit Astsubay Hamza Şimşek Tırmanma Yarışı, 13 Ağustos 2017 tarihinde kısa adı ANOK olan Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından Çankaya Kömürlük Mahallesi’nde organize edilecek.

Aynı zamanda Ankara Mahalli Kupası’na da puan veren yarış, Ocak ayında El Bâb’da yapılan Fırat Kalkanı operasyonunda şehit düşen, yarışın yapıldığı köyde yaşayan ve köy muhtarı Mustafa Şimşek’in de oğlu olan Şehit Hamza Şimşek adına gerçekleştirilecek.

6 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 çıkış olarak koşulacak organizasyon 13 Ağustos Pazar günü 11:30’da start alacak antrenman çıkışları ile başlayacak. Otomobillerin 4 ayrı kategoride mücadele edeceği yarışın ilk çıkışı Saat: 14:00’de, ikinci çıkışı 15:30’da ve üçüncü çıkışı da 17:00’de başlayacak. İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Antalya, Bursa, Sakarya illerinden 30 kadar sporcunun katılımı beklenen organizasyon, saat 18:30’daki ödül töreni ile son bulacak.

Bu yarış öncesinde Kategori 1’de Bursa’dan Engin Apaydın, Kategori 2’de Kocaeli’den Ferhat Tanrıbilir, Kategori 3’te Antalya’dan Okan Tanrıverdi ve Kategori 4’te de Emin Cem Yalın lider durumda yer alıyorlar.