Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ve son yarışı olan 42. İstanbul Rallisi, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından ICRYPEX, Otokoç, Sardunya, Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu katkılarıyla 11-13 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. İstanbul Anadolu yakasında belirlenen 122 kilometresi özel etap toplam 470 kilometre uzunluğundaki parkurda koşulacak olan organizasyonda, 53 ekip ve 106 sporcu iki gün boyunca en iyi dereceyi elde etmek için ter dökecek.

11 Kasım Cuma akşamı saat 19.00’da Viaport Marina AVM’de gerçekleşecek start seremonisi  ile başlayacak rallinin ilk günü, 12 Kasım Cumartesi Oruçoğlu, Mudarlı etaplarını ikişer kez geçilmesinden oluşacak. Ekipler aynı günün akşamı Viaport Marina içindeki servis alanına gelerek günü tamamlayacaklar. 13 Kasım Pazar günü ise Göçbeyli ve Esenceli etaplarını iki kere geçecek olan ekipler, saat 16.45’te Viaport Marina AVM’deki finiş podyumunda ödüllerini alacak.

2022 Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sınıf ve grup birincilerini belirleyecek olan yarış, sezonun son rallisi olması ile ayrı bir önem kazanıyor. 42. İstanbul Rallisi Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Oğuz Gürsel TOSFED Ralli Kupası’na da puan verecek.