Otomobil sporlarında ülkemizin öncü isimlerinin başında gelen değerli büyüğümüz ve kurucu başkanımız Oyman Atabay, Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Atabay, uzun yıllar sporcu olarak yer aldığı otomobil sporlarında, Türkiye Otomobil Kulübü (TOK) başkanlığının ardından, 1989 yılında Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) kurucu başkanı olarak spora hizmet etti. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun kurulmasında büyük emek sarf eden Oyman Atabay, kurucu başkanı olduğu Federasyon’da 1991–1997 arasındaki ilk iki dönem başkanlık görevini yürütmesinin ardından, yönetim kurulu üyesi olarak da yöneticiliğe devam etti.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı; “Sporumuzun öncü isimlerinden olan ve maalesef aramızdan ayrılan, Federasyonumuzun kurucu başkanı Sn. Oyman Atabay’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm camiamıza başsağlığı diliyorum. 1990’larda bugünkü TOSFED’in temellerini atan ve çok uzun bir dönem sporumuz için büyük emekler sarf eden Oyman başkanımızın kalbimizde her zaman ayrı bir yeri olacak.” açıklamasını yaptı.