Petlas 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası 6. ve son yarışı 10-12 Aralık tarihlerinde Kahramanlar Offroad Spor Kulübü tarafından Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek.

Organizasyonun tanıtım toplantısı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün katılımıyla 08 Aralık günü gerçekleştirildi. Etkinliğin yapılmasının şehir için önemli bir tanıtım fırsatı sunduğunu ifade eden Başkan Güngör, “Bir şehirde düzenlenen her bir ulusal ya da uluslararası etkinlik önemli turizm fırsatları oluşturuyor. Bu etkinlik de Kahramanmaraş’ımızın kendisine özgü her unsurunun katılımcılar tarafından tecrübe edilmesini sağlayacak. Şehrimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Şiir ve edebiyatın başkenti olan şehrimizde Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri, Uluslararası Edebiyat Yolu Bisiklet Yarışması gibi etkinlikler düzenleyerek şehrimizin UNESCO yolculuğunda önemli çalışmalar yaptık. Önümüzdeki yıllarda bu etkinliklerimizi daha da kapsamlı hale getireceğiz. Dondurma Festivali’mizi de 2022 yılında çok geniş bir katılımla yapmış olacağız. Yine Güreş Fedarasyonumuz tarafından düzenlenen Büyükler Serbest Güreş Turnuvası Kahramanmaraş’ımızda düzenlenecek.” dedi.

Konuşmasının devamında yarışmaya ilişkin detayları aktaran Başkan Güngör, “10-12 Aralık tarihlerinde Türkiye Offroad Şampiyonası’nı da Kahramanmaraş’ta yapıyoruz. Şampiyonanın ilk 5 etabı Ankara, Denizli, Karabük, Sinop ve Sakarya’da yapılmış. 6. ve son etabı da Kahramanmaraş’ımızda yapılarak inşallah sporcularımız dereceye girerek ödüllerini alacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Kahramanlar Offroad Spor Kulübü Derneği ile işbirliğinde düzenlediğimiz yarışa 15 ilden 21 araç ve 42 sporcu katılacak. Organizasyon, 10 Aralık Cuma günü saat 14.30’da Milli İrade Meydanı’nda başlayacak. 11-12 Aralık tarihlerinde ise  Kapıçam Tabiat Parkı’nda tamamlanacak ve ödül töreni de Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Yarışlara katkı sağlayan, sporculara, programı düzenleyen federasyona teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

10 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek idari ve teknik kontrollerin ardından yapılacak antrenmanlar sonrasında Milli İrade Meydanın da yapılacak Seremonik Start sonrasında ilk gün sonlanacak. Yarışma Direktörü Safa Güzelbulut da “Tüm yarışmacı arkadaşlarımız için ulusal takvimin en beğenilen orman etabımız yıl içerisinde heyecanla koşulmayı bekleyen bir parkur, Seyirci etabımız için de güzel sürprizlere hazır olun. 3 günlük bu organizasyonun başladığı gibi bayram havasında geçmesini hedefliyor ve bunun için çaba sarfediyoruz. 2021 Şampiyonun belirleneceği yarışımızda , kıran kırana ve sportmenliğin üst seviyede olduğu bir yarış için geri sayım başladı. Görevli, yarışmacı, basın mensubu ya da seyirci olarak şampiyonayı takip eden herkesi ve değerli hemşerilerimiz Kahramanmaraş halkını organizasyonumuza bekliyoruz.” diyerek gerçekleştirilecek organizasyon hakkındaki görüşlerini dile getirdi.