Dünya Ralli Şampiyonası 10. yarışı olarak Muğla Marmaris’te düzenlenen Türkiye Rallisi, aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası ve Türkiye Historic Rally Şampiyonası‘na da 1.2 katsayı üzerinden puan verdi.

Cuma gün sonuna kadar yarışan historic klasmanı ekiplerinden Murat 131 ile Levent Gür-Oytun Albayrak genel klasman birinciliği ve Kategori 1 birinciliğini kazanırken, Haydar Güçlü-Hakan Kanca BMW 2002 ile genel klasman ikinciliği ve Kategori 2 birinciliğinin sahibi oldu. Bu kategoride start alan Mete Pala-Engin Mercan ve Özgür Yürük-Mehmet Serkan Şahiner ekipleri mekanik problemlerle yarışı tamamlayamadı.

Cumartesi günü ilk loop sonunda servis girişinde sona eren Türkiye Ralli Şampiyonası klasmanında ise genel klasman ve sınıf 2 birinciliğini BC Vision Motorsport adına Skoda Fabia R5 ile mücadele eden geçtiğimiz yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Burak Çukurova-Vedat Bostancı elde etti.  Yarışa KKTC’den Ford Fiesta R5 ile katılan Bora Manyera-Cem Çerkez ikinciliği ve BC Vision Motorsport adına Skoda Fabia R5 ile Erkan Güral-Burak Koçoğlu da üçüncülüğü elde eden ekipler olurken, Sınıf 4’te Castrol Ford Team Türkiye adına Ford Fiesta R2 ile yarışan Buğra Banaz-Burak Erdener, Sınıf N’de ise Subaru Impreza WRX ile Gürol Baranlı-Tan Serhan zafere ulaştılar.

Aynı zamanda Ford Fiesta Rally Cup’a da puan veren rallinin bu klasmanında ise Bulgaristan’dan Georgi Geradzhiev-Georgi Gadzev birinciliği, And Sunman-Efe Ersoy ikinciliği ve Hakan Kerci-Deniz Gümüş üçüncülüğü kazanan ekipler oldular.

Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibinin liderliği yükseldiği 2018 Türkiye Ralli Şampiyonası, 20-21 EKim’de İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenecek olan İstanbul Rallisi ile devam edecek.