Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) tarafından geçen yıl düzenlenen ve büyük beğeni alan İzmir Sprint Ralli, bu yıl 30 Ağustos Cuma günü Ege Asal Metal sponsorluğunda düzenleniyor.

İkisi gün ışığında, ikisi de karanlıkta olmak üzere 4 özel etap olarak koşulacak ralli, saat 18:00 da start alacak. 2019 Ege Kupası’na da puan veren yarış, Sasalı Kent Ormanı çevresinde oluşturulan Kaklıç ve Sasalı etaplarının ikişer kez geçilmesinin ardından, saat 23:00 da son bulacak.

Toplam uzunluğu 21 kilometre olan toprak 4 özel etaptan oluşan rallide ekipler, 4 ayrı kategoride mücadele edecekler. Marmaris’te yapılacak Dünya Ralli Şampiyonası’na katılacak sporcularımız için antrenman niteliği de taşıyacak ralliye hem sporcu hem de seyirci açısından yüksek bir katılım bekleniyor.

AYOSK ve Ege Asal Metal Yönetim Kurulu Başkanı olan Mithat Diker ralli öncesinde sporcuları sevindirecek bir ilke imza atarak start alacak ekiplere prim verileceğini açıkladı. Başkan Diker yaptığı açıklamada “Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlandığı gün olan 30 Ağustos, hiç şüphesiz tarihimizin en şanlı günlerinden biridir. Biz de bu özel günde sporcularımıza katkı sağlamak ve motivasyonlarını arttırmak için onları katılım ve başarı primleri ile destekleyeceğiz. Sprint İzmir Ralli’de start alacak her ekibe 600 TL start destek primi, kategoriler de birincilere 1.000 TL ve bir takım toprak lastiği ile ikincilere 750 TL ve üçüncülere 500 TL başarı primi vereceğiz.” dedi.