Dünya çapında genç sürücü yetenekleri keşfederek yetiştirmek ve motorsporları güvenlik ve sürdürülebilirliği için FIA Enstitüsü tarafından kurulan bir program olan Young Driver Excellence Academy bu yıl 2 Türk genç pilot ağırlıyor.

Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan 22 yaşındaki genç ralli pilotu Buğra Banaz ile, Ülkü Motorsport adına 2 yıldır Türkiye Pist Şampiyonası yarışlarına katılan 21 yaşındaki Muhammed Ali Ülkü ülkemizi temsil edecek genç pilotlar. Ayrıca Türkiye Karting Şampiyonası´nı takip eden Azerbeycan´dan Gülhuseyn Abdullayev de bu elemelerde yer alan genç sporcular arasında…

4 gün süren Güney Batı Avrupa seçmeleri, 22-25 Eylül tarihleri arasında Hırvatistan Zagreb´de Hırvatistan Otomobil ve Karting Federasyonu tarafından yapılıyor. Dünya genelinde yapılacak seçmelerde belirlenecek sporcular, Young Driver Excellence Academy´de 1 yıl boyunca ünlü pilotlar tarafından eğitilecekler. Sporcular elemelerde; fitness, profesyonel gelişim, kişisel beceriler, araç kontrolü ve sürüş becerileri konularında eğitim görecekler. Bu eğitimler sonunda başarılarına göre değerlendirilen sporcular arasından da seçim yapılacak.