Borusan Otomotiv Motorsport (BOM),  aralıksız 7 sezondur takip ettiği Avrupa Binek Otomobiller Kupası (ETCC) 2014 sezonunu, Kaan Önder ile kupayla tamamladı.  Bu yıl Nisan ayında Fransa ile başlayan ve sırasıyla Slovakya, Avusturya ve Belçika pistlerinde devam eden Avrupa Kupası’nın son ayağı 27-28 Eylül tarihlerinde 22 otomobil 16 takımın katılımıyla Sicilya’nın Pergusa Pisti’nde gerçekleşti. 

Avrupa Kupası’nın tek Türk takımı olarak yarışan Borusan Otomotiv Motorsport, 17 yaşındaki pilotu Kaan Önder’in Pergusa’daki üçüncülük derecesiyle podyumda Türk bayrağını dalgalandırdı. ETCC’de yarıştığı ilk sezonunda podyuma çıkma başarısını gösteren Kaan Önder, aynı zamanda takımının da 4’üncü ETCC kupasını kazanmış oldu.  Takımın tecrübeli pilotu Aytaç Biter ise kendi grubunda ikinci yarışı üçüncü bitirmesine karşın ilk yarışı tamamlayamadığı için Sicilya’dan kupasız döndü. 

ETCC’yi tüm sezon Aytaç Biter ve Kaan Önder ile 2 otomobille takip eden Borusan Otomotiv Motorsport, toplam 5 ayaktan oluşan Avrupa Kupası’nda 4 kez podyumda Türk Bayrağı’nı dalgalandırarak 4 kupa kazanan ilk ve tek Türk takımı oldu. Takım bu sezon, Fransa, Salzburg ve Belçika pistlerinde Aytaç Biter ile 3 kez podyum görmüştü.