Bu yıl 43. kez düzenlenecek olan en eski ve en köklü uluslararası motorsporları organizasyonu AVIS Boğaziçi Rallisi, 15 Ağustos Cuma akşamı Atatürk Meydanı’nda verilen seramonik startla başladı.

İstanbul Milletvekili ve Pendik eski Belediye Başkanı Erol Kaya da Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nu yalnız bırakmayarak organizasyona katıldı. TOSFED Başkanı Metin Çeker ve Pendik Belediye Başkan Vekili Cevat Yaman ile organizasyon hakkında bilgi alan ve araçları yakından inceleyen Kaya, ilk aracın startını da verdi.

İLK GÜN 6 ETAP GEÇİLİYOR
Organizasyonun ilk günü 16 Ağustos Cumartesi sabahı saat 10:00’da Pendik Servis alanından başladı. Ekipler Deniz, Mudarlı ve bu yarışta AVIS adıyla kullanılan Oruçoğlu etaplarını ikişer kez geçtikten sonra saat 17:30’dan itibaren Pendik Servis Alanı’nda ilk günü noktalayacaklar.

190 kilometresi özel etap, toplam 619,26 kilometre uzunluğundaki zorlu rallinin ikinci günü, 17 Ağustos Pazar sabahı 09:00’da başlayacak. Ekipler, Kadıllı, Göçbeyli ve Ulupelit etaplarının ikişer kez geçilmesinin ardından, 17:00’den itibaren Pendik Atatürk Meydanı’ndaki finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecekler.