Borusan Otomotiv Motorsport, 2015 sezonunda Avrupa'da iki farklı yarış serisinde boy göstererek ülkemiz ve kendi adına yeni bir sayfa açıyor.  Aralıksız 7 sezondur takip ettiği ETCC’nin  ( Avrupa Binek Otomobiller Kupası ) yanısıra İtalya Endurance Champions Cup’ı da takip edecek takımın hedefi, her yarış podyumda Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak olacak.  

Türkiye’yi aralıksız 7 yıldır uluslararası motorsporları arenasında temsil eden ve ETCC 2014 sezonunda podyumda 4 kez Türk Bayrağı’nı dalgalandıran Borusan Otomotiv Motorsport, 2015 sezonunda yine Avrupa’da boy gösterecek. Bu sezon 6 ayak – 12 yarışa çıkartılan ETCC ve bu yıl ilk kez yarışacağı ve 4 ayaktan oluşan İtalya Endurance Champions Cup’ta mücadele edecek takım, Avrupa’da 16 yarışta start alacak. 

BOM Sezonu Endurance Champions Cup ile açıyor 

Geçtiğimiz yıllarda 24H Dubai, 24H Barcelona, 6H Roma ve 12H Hungaroring yarışlarıyla endurans serilerinde deneyim kazanan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon ilk kez 3H İtalya Endurance Champions Cup’ı takip edecek. Toplam 4 yarıştan oluşan endurans programının ilk ayağı 11 Nisan’da İtalya’nın Imola Pisti’nde koşulacak. Efsanevi Brezilyalı pilot Ayrton Senna’nın geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybettiği pistte, Borusan Otomotiv Motorsport, BMW M3 otomobiliyle Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan ile pistte olacak. Ortalama 1 saatlik kullanım süresiyle direksiyon başına geçecek pilotlar 4.909 metrelik 22 virajı bulunan pistte en fazla tur sayısına ve km’ye ulaşmak için hem mental hem de fiziksel olarak mücadele edecekler. 

ETCC’de hedef Nations Cup  

Borusan Otomotiv Motorsport, geçtiğimiz ETCC sezonunda, uluslararası arenadaki deneyimi ile dört kez podyuma çıkarak, bir Türk Takımı’nın Avrupa Pistleri’nde elde ettiği en önemli başarılardan birini elde etmiş ve hem ülkemiz hem de takımı adına haklı bir gurur yaşamıştı. BOM bu sezon ETCC’de hedef yükselterek, yarışan pilotların ülkeleri adına puan alarak sonucun belirlendiği Nations’ Cup’ta üst sıraları hedefleyecek ve Türkiye adına en çok puan alan takım olmak için mücadele edecek. Takım ETCC ilk ayak yarışlarının yapılacağı Macaristan’ın Hungaroring Pisti’nde araç parkındaki BMW 320TC ve BMW 320si ile 2 otomobille iki farklı grupta start alacak. Yarışta BMW320 TC’ın direksiyonunda Aytaç Biter, BMW320si’ın direksiyonunda ise İbrahim Okyay olacak.