08-09 Eylül tarihlerinde Belçika SPA Francorchamps pistinde koşulan Porsche Sports Cup Deutschland 5.ayak yarışlarında Toksport WRT takımı 5 sporcumuz ile mücadele etti. 2 sprint 2 de endurans formatında olmak üzere 4 ayrı yarışın koşulduğu hafta sonunda, Porsche 991 GT3 Cup ile mücadele eden 19 yaşındaki genç milli sporcumuz Berkay Besler, ikinci endurans yarışını genel klasman birincisi olarak tamamlayarak kariyerinin en iyi sonucunun elde etti.

42 sporcunun katıldığı sprint ilk yarışta Berkay Besler genel klasmanda yedinciliği ve 5f grubunda dördüncülüğü elde ederken, Çağlayan Çelik genel klasmanda 16. ve grubunda 4. ve Bilal Saygılı da genel klasmanda 25. ve grubunda 13. sırada finiş gördüler. Ümit Ülkü ise yarışı tamamlayamadı.

Sprint ikinci yarışta ise Berkay Besler finiş çizgisini genel klasman beşincisi ve grup üçüncüsü olarak geçmeyi başardı. Bilal Saygılı‘nın  genel klasmanda 24 grubunda 13. sırada finiş görürken Yıldıray Demircioğlu ve Ümit Ülkü ise bu yarışı tamamlayamadı.

Aynı hafta sonu koşulan ve 24 sporcunun yarıştığı Porsche Sports Cup endurans ilk yarışında Berkay Besler damalı bayrağın altından 4. sırada geçerken, grubunda üçüncülüğü kazanmayı başardı. Ümit Ülkü genel klasmanda 8. ve grubunda 6. olurken, Çağlayan Çelik-Yıldıray Demircioğlu ekibi genel klasmanda 13. ve grubunda 3. sırada finiş gördüler. Bilal Saygılı da yarışı genel klasmanda 16. ve grubunda 10. olarak tamamladı.

Hafta sonunun son yarışı olan endurans ikinci yarışında genç milli sporcumuz Berkay Besler yarışı genel klasmanda ilk sırada tamamlarken podyumda İstiklal marşımızı çaldırarak büyük bir başarıya imza attı. Ümit Ülkü finiş çizgisinden genel klasmanda 6. ve grubunda 5. olarak geçerken ve Çağlayan Çelik-Yıldıray Demircioğlu ekibi genel klasmanda 19. ve grubunda 5. sırada finiş gördüler. Bilal Saygılı ise yarışı genel klasmanda 12. ve grubunda 9. sırada tamamladı.

Porsche Super Sports Cup 20-21 Ekim tarihlerinde Almanya Hockenheim  pistinde koşulacak final yarışları ile sona erecek.