Avrupa Ralli Şampiyonası´nın dördüncü ayağı olan Belçika Ypres Westhoek Rallisi´ni son özel etapta lastik patlatmasına rağmen Giandomenico Basso kazandı. ERC klasmanında neredeyse tüm etaplarda en iyi dereceye imza atan Basso genel klasmanda sekizinci sırada yer aldı. ERC klasmanında Podyumun diğer iki basamağı da İtalyan pilotlar tarafından doldurulurken, Luca Betti son anda ikinciliğe ulaştı. Corrado Fontana ise podyumun son basamağına çıkan isim oldu.

Polonyalı pilot Michal Solowow ilk etapta yol dışına çıkarak çok zaman kaybetmesine rağmen sonraki etaplarda gösterdiği performansla beraber dördüncülüğe kadar tırmandı. Beşinci Krum Donchev olurken altıncı sırayı aynı zamanda iki çeker ERC kategorisinini de lider olarak tamamlayan Antonin Tlustak elde etti. ERC klasmanında yarışan pilotlardan sadece Brian Lavio bitiş noktasına ulaşamadı.

Belçika Ypres Westhoek Rallisi´nin ardından Michal Solowow 39 puanla klasman liderliğini sürdürürken, Polonyalı pilotu 33 puanla Krum Donchev ve 31 puanlı Luca Betti izliyor. Basso ise serinin ilk yarışı olan İtalya´yayı kazanıp puansız geçen iki yarışın ardından tekrar maksimum puan alınca klasmanda 30 puanla dördüncülüğe yükseldi.

Avrupa Ralli Şampiyonası´nın beşinci ayağı olan Bulgaristan Rallisi 17-19 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan´ın Borovets şehrinde gerçekleştirilecek.