İstanbul Offroad Kulübü (İSOFF) tarafından bu yıl 22-25 Eylül tarihleri arasında FIA 2022 Cross-Country Bajas European Cup adayı olarak düzenlenecek olan Baja Troia Türkiye’de start günü yaklaştıkça heyecan giderek artmaya başladı.

Çanakkale ve çevresinde organize edilecek yarış için 1 Ağustos günü Çanakkale Truva Oteli’nde bir Koordinasyon Toplantısı düzenlendi. İSOFF Yönetim Kurulu üyesi Selahattin Toper başkanlığındaki yarış koordinasyon ekibi, Çanakkale Vali Yardımcısı ve Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü başkanlığında Çanakkale Valiliği, Belediye Başkanlığı, Turizm ve Kültür İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, Ayvacık ve Bayramiç Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi, Otomobil Sporları İl Temsilciliği yetkililerine yarış programı, etaplar ve uygulanacak güvenlik prosedürleri hakkında bilgi verdi.

Toplam etap uzunluğu 900 km. olan parkurda 4 gün sürecek Baja Troia Türkiye’de Bayramiç, Terziler, Kuşçayırı, Karapınar ve Salihler köyleri çevresinde 550 km. uzunluğunda toplam 8 özel etap koşulacak. Etaplar arasında Çanakkale merkezde hazırlanan seyirci özel etabı da yer alacak. Kayıtları 9 Eylül tarihine kadar devam eden organizasyona, şu ana kadar İtalyan, Bulgar ve Türk ekiplerden 35 kayıt gerçekleşti.