2022 ADAC GT Masters 3. ayak yarışları 25-26 Haziran tarihlerinde Hollanda’nın Zandvort pistin’de gerçekleştirildi. Sezonun 5. ve 6. yarışları için piste çıkan Porsche fabrika sürücüsü Milli sporcumuz Ayhancan Güven ve takım arkadaşı Chiristian Engelhart, Cumartesi günü sıralamalarda 11. zamanı elde etti.  İlk yarışa başlayan Engelhart  4 sıra yükselerek aracı Güven’e devretti, kalan 30 dakikada 1 sıra yükselen Ayhancan finişe 6. olarak ulaştı ve değerli puanlar toplamış oldu.

Pazar günkü sıralama turları için direksiyona geçen Ayhancan Güven 2. sırayı elde ederek ekstra puanlar aldı ve yarışa ikinci cepten başlama hakkı elde etti. Start ile birlikte ilk virajda bir sıra kaybeden sporcumuz 30 dakika sonunda aracını 3. olarak pite getirdi ve takım arkadaşına devretti, Engelhart yarışı son tura kadar 3. sırada götürmesine rağmen, son turda vites kutusunda oluşan arıza ile son metrelerde yavaşlamak zorunda kaldı ve finişten 8. sırada geçti. Bu sonuçlarla 70 puana yükselen Ayhancan ile Chiristian, ADAC GT Masters sürücüler klasmanında liderle aynı puana gelerek zirveyi paylaştılar.

Red Bull sporcusu temsilcimiz Ayhancan Güven’in sıradaki randevusu, 05-07 Ağustos tarihlerinde Almanya’nın Nürburgring pistinde gerçekleştirilecek 2022 ADAC GT Masters 4. ayak yarışları olacak.