ADAC GT Masters sezon açılış yarışları 23-24 Nisan tarihlerinde Almanya’nın Oschersleben pistinde gerçekleşti. Temsilcimiz Ayhancan Güven Twin Busch Porsche 911 GT3R aracıyla Team Joss adına takım arkadaşı Christian Engelhart ile birlikte piste çıktı.

Cumartesi günkü yarışa başlayan pilot olan Christian Engelhart sıralama turlarında 9. sırayı elde etti ve yarışın ilk 30 dakikasından sonra aracını 8. olarak teslim ettiği Ayhancan Güven finişi 6. sırada tamamlayarak hedeflenen puanlara ulaştılar.

Pazar yarışına başlayan Ayhancan Güven sıralama turların da aldığı 18. lik ile yarışa başladı ve ilk turda önündeki Montaplast Audi araca arkadan temas etmesi neticesinde spin arttırdığı için aldığı pitten geçme cezası ile en arka sırada aracını takım arkadaşına teslim etti ve Engelhart yarışı 21. sırada tamamladı. Böylece pazar yarışından puansız ayrılmış oldular.

20-22 Mayıs tarihlerinde Avusturya’da Redbull Ring pisti’nde koşulacak ikinci ayak yarışlarına daha iyi hazırlanacaklarını söyleyen sporcumuz; “ilk yarışta aldığımız puanlar ile seride ilk 11. sıradayız ve bunu daha yukarı taşımak için mücadele edeceğiz” dedi.