2011 Türkiye Otokros Şampiyonası’nın üçüncü ayağı,  Ankara Büyükşehir Belediyesi  desteğiyle Sincan Yenikent´ de, Başkent Otomobil Off-road ve Motorsporları Kulübü (BOOS) tarafından hazırlanan parkurda 24-25 Eylül günü düzenlendi.

Asaş Stadı Otopark’ında asfalt zemini üzerinde hazırlanan parkurdaki yarışın en hızlı zamanını Kategori 4’te mücadele eden Halim Ateş yaptı.

Hava şartlarının izleyici için elverişli olduğu ve üç farklı kategoride 8 yarışmacının mücadele ettiği yarışma izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Kategorilerde ise Kategori2’in galibi Renault Clio ile Bülent Gürkan oldu. Gürkan antrenman turlarında takla atsa da otomobili yarışa kadar hazır hale getirildi. Kategorinin ikinci sırasını Emir Küçüksarı elde etti.

Hafta sonunun en hızlı zamanına imza atan Mitsubishi Evo9 pilotu Halim Ateş Kategori4’ün de galibi oldu. Kategori 4’te lideri takip eden isimler Fiat Palio S1600’lü Mustafa Göçer olurken, Gökhan Ulusoy Peugeot 306 GTI ile üçüncü oldu.

Kategori 5’te Renault Clio’lu Aslan Acar hafta sonunu kategorisinin lideri olarak kapattı. Bir diğer Clio pilotu Erkan Güral ikinci, Tan Uydaş yıllara meydan okuyan otomobili Opel Kadett ile üçüncü sırada yarışı noktaladı.

Saat 14:00’da gerçekleştirilen ödül töreninde yarışmacılara kupalarını, Sincan Belediye Başkanı Sn. Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesi Bugsaş Genel Müdürü Sn. Ruhi Kurnaz ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Belso Genel Müdürü Sn. Abdurrahman Karaman verdi.

Türkiye Otokros Şampiyonası’nda 2011 sezonunun dördüncü ayak yarışı Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) organizatörlüğünde 8-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yarışma Sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.
Türkiye Otokros Şampiyonası puan durumu için tıklayınız. 

Fotoğraflar: Atilla Özgen