Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED bünyesinde kurulan TOSK (Türk Otomobil Sporlarında Kadın Kurulu) 2017 son olarak kapsamlı bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. “Velinin Karnesi Nasıl” adlı proje kapsamında, 2016-2017 Eğitim yılı içerisinde, İstanbul ve Bursa illerinde belirlenen 6 okulda trafik güvenliği eğitimleri gerçekleştirildi.

7-11 yaş arası ilköğretim seviyesinde 3000 öğrenciye profesyonel sporcular tarafından verilen eğitimler, özel olarak hazırlanan animasyon filmleriyle desteklendi ve interaktif olarak gerçekleştirildi.

Çocuklara trafik eğitimi ve yol güvenliği konusunda bilinçlendirerek, velilerine trafik kurallarına uymasını sağlamak ve trafik kurallarına uyularak kazaların önlenebileceğinin altını çizmeyi hedefleyen proje sonunda velisi otomobil kullanan öğrencilere karneler dağıtıldı. Öğrencilerden annelerinin otomobil kullanırken kurallara uyup uymadığını değerlendirmeleri istendi.

Daha sonra yapılan değerlendirme sonucu belirlenen en iyi karneye sahip 20 anne, 27 Mayıs Cumartesi günü TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi alacaklar. Barbekü, Karting sürüşleri ve müzikle renklenecek etkinlik, teorik ve pratik eğitim olmak üzere tüm gün devam edecek.