11 yaşındaki Milli sporcumuz İskender Zülfikari, İtalya Lonato’da 11-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ROK SUPER FINAL 2023’de gençler kategorisi şampiyonluğunu elde ederek, bu sezonki dördüncü Uluslararası seri şampiyonluğunu kazanmış oldu.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak, milli sporcu İskender Zülfikari’yi yayımladığı mesajla tebrik etti. Bakan Bak tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi; “İtalya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ROK Süper Final 2023’te kategorisinde birinciliği kazanarak podyumda İstiklal Marşımızı dinleten milli karting sporcumuz İskender Zülfikari’yi gönülden tebrik ederim. Erken yaşlarda başlayan otomobil sporlarına olan tutkusunu cesareti ve emeği sayesinde başarıyla taçlandıran 11 yaşındaki sporcumuzu ve onu yüreklendiren başta ailesi ve antrenörünü kutlarım. Gençlerimiz ülkemizin geleceğine güzel katkılar sağlayacak, hayallerinin peşinden koşmaya devam İskender.”

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı da yaptığı açıklamada “Cumhuriyetimizin 100. yılında sporcularımızın Uluslararası arenada elde ettikleri başarılar göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Bu sezon WSK Şampiyonlar Kupası, WSK Kış Kupası ve Süper Master Serisi şampiyonluklarını kazanan genç milli sporcumuz İskender, bir üst klasman olan ve çok daha tecrübeli 11-15 yaş aralığındaki sürücülerin yer aldığı gençler (junior) kategorisinde henüz sadece iki yarış tecrübesi olmasına rağmen aldığı bu şampiyonluk bizi çok gururlandırdı. 109 sporcu arasında birinci olarak podyumda İstiklal Marşımızı dinleten genç temsilcimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.