Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından tanınan, Türkiye’de otomobil sporlarıyla ilgili kural koyucu, yönetici ve denetleyici konumunda bulunan tek resmi kurumdur. Bununla birlikte, sponsorluk ve organizasyonlardaki marka görünürlüğü ile ilgili olarak yetkili mercidir.

Motor sporları ve ürünüm arasında nasıl bir iletişim kurabilirim?

Markanızı tanıtmak, branşlarımız ve organizasyonlarımız hakkında bilgi almak ve sponsorluk hakkında detaylı görüşmek için sponsor@www.tosfed.org.tr üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

TOSFED çatısı altındaki sponsor olabileceğiniz alanlar/branşlar neler?

a. Organizasyonlarımız

      i. Uluslararası

*Örn. (Fia Motorsport Games, WRC, ERT vs.)

     ii: Türkiye Şampiyonaları
Örn. (Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Pist Şampiyonası, Türkiye Offroad Şampiyonası, Türkiye Tırmanma Şampiyonası, Türkiye Karting Şampiyonası, Türkiye Drift Şampiyonası, Türkiye Rallikros Şampiyonası, Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası ve Türkiye Baja Şampiyonası)

     iii: TOSFED Kupaları ve Mahalli Yarışlar

Örn. (Otodrag, Otokros, Extreme, Slalom vs.)

     iv: Özel Projelerimize

Örn. (TOSFED Gala Gecesi vs.)

b: Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

*Örn.  (Mobil Eğitim Simülatörü (MES), TOSFED Yıldızını Arıyor, Velinin Karnesi Nasıl?, Kadınlar Komisyonu, Engelliler Komisyonu vs.)

c: Görevlilerimiz

*Örn. (Gözetmen yeleklerine, Üst düzey kıyafetlerine, Eğitim organizasyonlarına vs.)

Medyada motor sporları verileri

Federasyonumuz, ulusal statüde düzenlenen tüm organizasyonların öncesi ve sonrasında, ulusal ve yerel medya organlarına video ve fotoğraflarla birlikte basın bülteni servisi ve sosyal medya paylaşımları yapmaktadır.

Yapılan medya ölçümlemeleri her branş için ayrı olarak takip edilmekle birlikte, tamamlanmış olan son sezon 2021 Ajans Press raporlarına göre Türkiye otomobil sporları toplamda 91 milyon$ (dolar) reklam eşdeğerine sahip görüntülenmeye ulaşmıştır.

Bununla birlikte büyüyerek devam eden organizasyon yapısıyla bu rakamların gelecek yıllarda çok daha yukarıya çıkartılması hedeflenmektedir.

Neden sponsor olmalısınız?

  • Motorsporlarına karşı artan ilgi,
  • Türkiye çapına yayılan etkinlikler,
  • Büyük seyirci potansiyeli,
  • Toplam 91 milyon $ üzerinde reklam eşdeğeri,
  • 150.000+ üzerinde sosyal medya takipçisi erişimi,
  • Sosyal sorumluluk projeleri ile markayı özdeşleştirme,
  • Türk sporuna ve sporcularına katkıda bulunma,
  • … ve daha fazlası.

    Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak sizleri de otomobil sporlarının renkli dünyasında görebilmeyi umuyor, birlikte markanıza ve sporumuza fayda sağlayacak bir iş birlikteliği başlatabilmeyi temenni ediyoruz.