Sporcularımız Zekai Özen, Turgut Konukoğlu, Ramazan Kaya, Demir Eröge ve Temel Çamlıdağ, 07-08 Ekim tarihlerinde Coppa Italia Turismo serisinin dördüncü ayak yarışları için Mugello Yarış Pistindeydi.

İtalya’nın en zorlu Formual 1 pistlerinden olarak bilinen 5.3 kilometrelik Mugello’ya ilk kez çıkan 17 yaşındaki Bitci Racing Team AMS pilotu Zekai Özen, sıralamada TCR DSG kategorisinde en iyi dereceyi elde ederek ilk sırada başladığı her iki yarışı da kazandı ve podyumda iki kez İstiklal Marşımızı dinletti. Turgut Konukoğlu start aldığı TCR SEQ kategorisinde bir dördüncülük, bir altıncılık elde ederek Uluslararası rekabetin yüksek olduğu grubunda yarış eksiği ile üçüncülüğünü korudu.

Takımın diğer pilotu Ramazan Kaya, ilk uluslararası sezonunda otomobiline gittikçe daha çok alıştığını, geliştirdiği tur süreleri ve klasmanda gösterdiği yükseliş ile kanıtladı. Ferdi olarak seriyi takip eden Temel Çamlıdağ ilk yarışta, Demir Eröge ise ikinci yarışta TCR DSG kategorisinde podyumun üçüncü basamağında yer alan sporcularımız oldular.

2032 Coppa Italia Turismo serisinin son ayak yarışları 04-05 Kasım tarihlerinde İtalya’nın Misano Pisti’nde gerçekleşecek.