Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK, Zafer Vatansever Otokros Kupası yarışlarını 19-20 Ekim tarihlerinde Bursa Orhangazi’de gerçekleştirecek. Orhangazi Belediyesi katkılarıyla düzenlenecek olan organizasyon kapsamında, İznik Gölü kenarında yer alan Gölkenarı Spor Tesisleri otokros parkurunda 3 ayrı yarış koşulacak.

12 Mayıs Cumartesi günü 09:30-10:00 arası yapılacak idari ve teknik kontrol ile başlayacak hafta sonunda; Cumartesi günü 1. yarış ile, 2. yarışın sıralama turları, 13 Mayıs Pazar günü de saat 09:45′ten itibaren 2.yarış ile 3. yarış gerçekleştirilecek. Organizasyon saat 17:00′deki ödül töreni ile son bulacak.

Bu yıl içinde en az üç mahalli otokros yarışına katılan ve kategorilerinde ilk 5’e giren sürücüler, 23-24 Kasım tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti‘nde düzenlenecek olan Türkiye Rallikros Şampiyonası finaline katılma hakkı elde edecekler. Çoklu çıkış formatında yapılacak final yarışında, kategorilerini kazanan sürücüler,  Türkiye Rallikros Şampiyonluklarını kazanacaklar.