2021 Demir Berberoğlu Sezonu mahalli yarışma takviminde yer alan ve Erciyes Otomobil Sporları Kulübü (EROSK) tarafından organize edilen sezonun ilk drift yarışı, 03-04 Temmuz tarihlerinde İstanbul Autodrom Pisti’nde gerçekleştirildi.

03 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşen sıralamalarda 23 sporcunun güçlü otomobilleri ile bol dumanlı kapı kapıya mücadeleleri sonunda günün birincisi 98 puan ile tecrübeli pilot Reza Fahim oldu. Sıralamalar sonunda ikinciliği eşit puanla Levent Enön ve Ege Bilaloğlu elde ederken, üçüncülüğü de yine eşit puanla Berfu Tutumlu ve Alican Büyükduman paylaştı.

04 Temmuz Pazar günü antrenman turlarının ardından, organizasyona eşleşmeler ile devam edildi. Elemelerin sona ermesinin ardından final eşleşmesinde karşı karşıya gelen Reza Fahim ile Levent Enön arasındaki mücadele sonunda birincilik kupasını kaldıran isim Reza Fahim oldu. Levent Enön’ün ikinciliği elde ettiği sezonun ilk yarışında, üçüncülüğü ise Ertekin Tekneci kazandı.

Yarış sonunda dereceye giren sporcular, ödüllerini Erciyes Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Kenan Büyükbahçeci, Timur Pomak ve Burak Söğüt’ten aldılar.