FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın promotörü olan International Sportsworld Communicators Ltd (ISC),bugün yaptığı açıklamada isminin North One Sport Ltd olarak değiştiğini açıkladı.

Yürürlüğe giren bu değişimin öncesinde şirket, Bernie Ecclestone tarafından 1982 yılında kurulduğundan bu yana motorsporlarıyla güçlü bir bağ geliştiren kimlik taşıyordu. ISC 2007 yılında North One Television tarafından alınıp tamamen değişmeden önce ise 2000’den 2007 yılına kadar Prodrive patronu David Richards ve Apax Partners tarafından yönetiliyordu.

2010 yılından itibaren North One Sport’un genel hedefi WRC ürünlerini geliştirmenin yanında erişimi ve dolaşımı arttırıp şampiyonayı bir bütün halinde daha iyi pazarlayabilmek olacak.

Başkan Neil Duncansonkonuyla ilgili olarak şunları söyledi: “ North One, İtayla Seria A, NBA Finalleri ve Rugby Dünya Kupası gibi en saygın spor organlarının çalıştığı kuruluşlardan birisi olarak kabul ediliyor. Diğer yandan WRC’ye ek olarak Formula 1’in Birleşik Krallık’ta ITV’deki yayınları ile Dünya Serbest Koşu Şampiyonası ve Velux 5 Ocens gibi gelişmekte olan diğer dallardan ötürü hatrı sayılır bir tecrübemiz var.Yeni isim, vizyonumuz ve kurumsal marka olarak hızla değişen medya, eğlenceli içerik üretimi ve promosyon arasındaki bağlantıyı güçlendirmektedir.”

North One Sport Ltd CEO’su Simon Long ekledi: “North One Sport olarak değişmek, FIA Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki ilk şampiyona promotörlüğümüz için yeni bir dönemi işaret etmektedir. Birçok ISC’yi insan hala geçmişle ilişkilendiriyor ve bu geçiş dönemi bize ileriye daha kurumsal kimlikle bakma fırsatı sunuyor.”