FIA Dünya Ralli Şampiyonası´na dâhil olan üç destek serisine, toplam 21 sürücü ve takım kayıt yaptırdı.

Seri Üretim Şampiyonası (P-WRC) en popüler destek serisi olmaya devam ederken son şampiyon Armindo Araujo da dahil olmak üzere, şu ana kadar 11 sürücü şampiyona da yer almak için kayıt yaptırdı.

P-WRC, sezona Şubat ayında yapılacak olan 2010´un ilk rallisi olan İsveç ile başlayacak. Araujo ve Mitsubishi Lancer Evo X kullanan Ralliart Italy takımı, Karlstad´da yarışacak dört ekip arasında yer alıyor. Öte yandan şampiyonaya kayıt yaptıran sürücüler dokuz ralliden katılacakları altısını seçiyor.

P-WRC´deki kayıt sayısı sezon içinde beş Pirelli Star sürücüsünün de (Nick Georgiou, Peter Horsey, Hayden Paddon, Alex Raschi ve Ott Tanak) eklenmesiyle artacak; ancak bu sürücüler ilk olarak sezon ortasındaki Finlandiya Rallisi´ne katılacaklar.

Bu sene yeni başlayan S-2000 Kupası´nda, İsveç´te dört ekip yarışacak. Yarışmacılar, takvimdeki 10 rallinin 7´sinde start almak zorundalar. En popüler yarış olarak ise, 6 ekibin aynı anda mücadele edeceği Rally GB (Britanya Rallisi) olacak gibi gözüküyor.

Junior Dünya Ralli Şampiyonası´nda, altı yarışlık seriye ise şu ana kadar sadece dört ekip kayıt yaptırdı. Takvimdeki altı ralliden dördünde, sadece üç sürücünün start alması bekleniyor. Junior serisi, Nisan ayındaki Türkiye Rallisi ile start alacak.

Şu ana kadar açıklanan kayıt sayıları düşük olsa da, her seride, sezonun ilk rallisinin kayıtları kapanana kadar ´geç kayıt´ olarak kayıt yapılmasına izin veriliyor.