10 ayaktan oluşan Avrupa Ralli Şampiyonası’nın (ERC) altıncı ayağı olan 39.Bulgaristan Rallisi 11-13 Temmuz tarihleri arasında koşuldu. Fiat Motosports Turkey adına Fiat Gre Punto S2000 ile yarışan Volkan IşıkKaan Öşenler sadece 6 saniye farkla ikinciliği elde ederek nefes kesen bir mücadeleye imza attılar.
Bulgaristan Rallisi’nde zafer Peugeot 207 S2000 ile yarışan Bulgar ikili Krum DonchevStoiko Valchev’in oldu.Donchev ikinci etapta ele geçirdiği birinciliği ralli sonuna kadar korumayı başardı. Cumartesi günü geçilen altı etabın beşinde en iyi zamana imza atarak en yakın rakibi Volkan Işıkın önünde günü tamamladı. Pazar günü ise SS7, SS10, SS11, SS12 ve SS13’de en iyi zamanı yapan Volkan Işık Donchev’e oldukça zor anlar yaşattı.

Bulgaristan Rallisini Donchevin 6.2 saniye gerisinde ikinci sırada tamamlayan Volkan Işık ralli sonrasında buradan aldığı puanların çok değerli olduğunu söyledi. Işık, Bulgaristan Rallisi sonrasında Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) klasmanında üçüncü sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Solowowunüçüncü olarak bitirdiği Bulgaristan Rallisi sonrasında aldığı sekiz puana rağmen Işık ile Solowow arasındaki puan farkı 1e indi.

Avrupa Ralli Şampiyonasında sezonun yedinci rallisi Portekizin Madeira Adasında düzenlenecek olan Rally Vinho de Madeira olacak. 31 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek rallide ekipler yine asfalt zemin üzerinde mücadele edecekler.