Avrupa F3 şampiyonası içinde yer alan ve 18-22 Yaş gençlere açık olan“TROPHY” şampiyonasına 2006 sezonunda 7 genç pilot kabul edildi.

Bu seriye “Avrupa Gençler şampiyonası”da deniliyor. 89 Nisan’da Hockenheim’de yapılan ilk iki yarışta Türk pilotu Cemil Çıpa, bir dördüncülük ve bir üçüncülük ile şampiyonada 3.’lüğe yerleşmişti.2021 Mayıs’ta Berlin’in güneyinde Oschersleben Pisti’nde yapılan üçüncü ve dördüncü yarışlar sonunda Cemil Çıpa 2’inciliğe yükseldi.

Sıralama turlarında yağmur çiselemesi ile 4’üncü zamanı yapan Cemil, start ile birlikte 44 nolu Alman Dominik’i ilk virajda geçti ve 40 nolu Fransız Anthony’ye baskı yapmaya başladı.4 üncü turda baskıya dayanamayan Anthony dışarı uçtu ve yarışı terk etti. Yarışın geri kalan kısmında Dominik’in ataklarına başarı ile karşı koyan Cemil yarışı 43 no’lu Alman Julian Theobald’ın arkasında ikinci bitirdi.İkinci yarışta, başarısının tesadüf olmadığını kanıtlayan Cemil, Hem Dominik’i hem Anthony’yi start ile beraber geçti ve istikrarlı pilotajı ile arayı açarak bu defa 20 saniye farkla tekrar ikinciliği aldı.