TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU

Duyuru 2024/05

11 Mart 2024

Duyuru 2024/05 Yayınlanma Tarihi: 11.03.2024
Tüm Kulüplerimiz, Markalarımız, Takımlarımız, Yarışmacılarımız ve Görevlilerimizin Dikkatine,

Sayfa Sayısı: 1
Ekler: 0

2023 sezonunda başlamış olduğumuz otomobil sporlarında dijitalleşmeye yönelik çalışmalarımızı, 2024 sezonunda tüm ulusal branşlarımızı kapsamı altına alarak genişletiyoruz.

Bu kapsamda, ilgili sezon boyunca geçerli Takım Lisansına ve TOSFED Sportif Yarışmacı/Sürücü Belgesine sahip yarışmacılarımız, yarışmalara kaydolurken kayıt formlarını 2024 sezonu itibariyle tosfedsonuc.org.tr adresi üzerinden dolduracaklardır.

2023 sezonu içerisinde kullanmış olduğumuz NFC (temassız) dijital araç kimlik kartları, 2024 sezonu içerisinde tüm ulusal branşlarımızda kullanılmaya başlanacak olup, yarış otomobillerinin takibi ve teknik kontrolü NFC (temassız) dijital araç kimlik kartları ile yapılacaktır. Bu kartların teknik kontrol esnasında hazır bulundurulması ve sisteme giriş yapacak teknik kontrol görevlilerine gösterilmesi zorunludur.

Her otomobile özel olarak adreslenen NFC (temassız) dijital araç kimlik kartlarının iyi muhafaza edilmesi ve kaybedilmemesi gerekmektedir. Kaybolan veya hasar gören kartları yenilemek veya ilk defa kart başvurusu yapmak için, tosfedsonuc.org.tr/arackayit adresi üzerinden “Araç Kimlik Kartı Tanımlama” formunun doldurulup başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Bu vesile ile sezon boyu ulusal/mahalli branşlarımızda yarışacak olan tüm sporcularımıza başarılar diler, gereği için bilgilerinizi rica ederiz.

 

Murat KAYA
TOSFED Sportif Direktörü