TOSFED Pist Kupası’nda sezonun üçüncü yarışı 07 Kasım Cumartesi günü İzmir Park pistindeydi. 10 sporcunun 3 ayrı kategoride mücadele ettiği organizasyonda İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü adrenalin dolu bir hafta sonuna ev sahipliği yaptı.

Antrenman ve sıralama turları ile başlayan organizasyonda her kategori sporcuları 2 ayrı yarış sonunda dereceye girebilmek için mücadele etti. Birbirine yakın güçteki otomobillerin liderlik mücadelesi büyük çekişmeye sahne olurken, 12 turluk 2 yarış sonunda Kategori 1’de Peugeot 106 GTI ile yarışan iki pilottan Mehmet Yeğen birinciliği, Uygar Birgili ise ikinciliği kazandı.

Kategori 2’de VW Polo TDi ile Muhammed Ali Ülkü birinciliğe uzanırken, benzer bir otomobille Yağız Gedik ikinciliği ve Cenk Burak  Çelik de üçüncülüğü elde etti.

2 sporcunun katıldığı Kategori 3’de ise Ahmet Mutlubaş Honda Civic Type-R FN2 ile birincilik kürsüsüne çıkan isim olurken, Honda Civic Type-R EP3 ile İsmet Toktaş da ikinciliğin sahibi oldu.

Yarışların sona ermesinin ardından düzenlenen ödül töreninde kupalarını İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü Başkanı Ümit Ülkü’den alan sporcular, ayrıca Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından verilen birincilere 1.000 TL, ikincilere 750 TL ve üçüncülere 500 TL teşvik ödüllerini de kazandılar.