Bahreyn Sakhir Uluslararası Karting Pisti’nde düzenlenen 24. Rotax Max Challenge Grand Final’a katılan tek Türk sporcusu olan Rüzgar Evci, Mini Max kategorisini 72 yarışmacı içinde 16. sırada tamamlayarak önemli bir başarıya imza attı.

Rüzgar 6 Aralık Çarşamba günü yapılan sıralama seansında 72 yarışmacı arasında 51. sırayı elde etti. 10 yaşındaki genç temsilcimiz sıralamadan itibaren çıktığı her seansta performansını artırdı ve daha üst sıralara tırmanmaya başladı. Çarşamba ve Perşembe günü yapılan toplam 3 eleme sonrasında kendine 37. sırada yer buldu. 08 Aralık Cuma günü yapılan yarı final grubunda 19. sırada başlayan Rüzgar Evci, yarışı 11. olarak tamamladı ve finale kalmayı başardı. Rüzgar böylece Rotax Max Challenge Grand Final tarihinde finale kalma başarısı gösteren ikinci Türk sürücü oldu.

Final yarışına 32. sıradan başlayan Rüzgar Evci, finalde 16. sırada finiş görerek çok önemli bir başarıya imza attı. Evci, hafta boyunca gelişen performansı ve finalde elde ettiği güzel sonuçla Rotax ve uluslararası yorumcuların da dikkatini çekti ve tebrik edildi.

Türkiye Bahreyn Büyükelçisi Esin Çakıl tüm yarışları takip ederek Rüzgar Evci’ye destek verdi.