Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu yönetiminin karting branşına yaptığı yatırımlar kapsamında, Red Bull ile yapılan anlaşma çerçevesinde hayata geçen ve yeni yetenekleri keşfetmeyi hedefleyen ‘Red Bull Kart Fight’ 10 yıl aradan sonra büyük bir ilgi ile karşılandı.

Türkiye’nin en iyi karting pilotunu seçmek için 11 Ekim’de İstanbul, Kocaeli ve Şanlıurfa’da başlayan elemeler, 18 Ekim Pazartesi itibarıyla TOSFED Hobi Karting Lisansı bulunan 20 noktaya taşındı. 7 Kasım’da sona erecek elemeler, 15 şehirde 20 noktada gerçekleştirilecek ve 40 finalist şampiyonluk hayallerini sürdürecek.

Turnuvada katıldığı pisteki en hızlı tur rekorunu 7 Kasım’a kadar elinde tutan 1 genel katılımcı ve 1 üniversiteli pilot, 14 Kasım’da Tuzla Karting Park’ta düzenlenecek Türkiye Finali’nde ülkenin en iyisi olmak için mücadele verecek. Türkiye’nin en hızlı karting pilotlarının arasından şampiyonluğa uzanan isim Avusturya’daki Red Bull Ring Pisti’nde eşsiz bir motor sporları deneyimi yaşayacak.

En hızlıların hünerlerini sergileyeceği karting şampiyonası Red Bull Kart Fight ile ilgili detaylı bilgiye redbull.com/kartfight adresinden ulaşılabiliyor.