Citroen takımından yapılan açıklamada, 2007 F1 Dünya Şampiyonu olan Kimi Raikkonen’in gelecek sezon Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele etmek üzere Citroen’le anlaştığı belirtildi.

Henüz açıklanmamasına rağmen Raikkonen’in eski Junior WRC şampiyonu Sebastien Ogier’in yanında takımın Junior olarak adlandırılan B takımında yarışacağı tahmin ediliyor.

Raikkonen ilk WRC startını geride bıraktığımız sezondaki Finlandiya Rallisi’nde S2000 Abarth ile almış, etaplara ve ralli arabasına çabuk adapte olmasıyla büyük ilgi toplamış ve yarıştığı klasmanı üst sıralarda takip ederken attığı takla sonucu yarış dışı kalmıştı.

Bu açıklamayla beraber Alonso’nun Ferrari’ye gelişinin önünün açılması için var olan kontratı 1yıl erken sona erdirilen Fin pilotun 2010 sezonunu nasıl geçireceği konusundaki spekülasyonlar da sona ermiş oldu. Raikkonen 2010 sezonunu F1’de geçirmek için kendisine tek opsiyon olarak McLAren takımını gördüğünü belirtmiş, takımın son şampiyon Jenson Button’la anlaşmasının ardından F1’e ara vereceğini açıklamıştı.