2018 Türkiye Pist Şampiyonası 5. ve 6. ayak yarışları Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 23-25 Kasım tarihlerinde Yunanistan’da yer alan Serres Yarış Pisti’nde düzenlendi. Super ve maxi gruplarda 2018 şampiyonlarını belirleyecek olması açısından büyük önem taşıyan organizasyon kapsamında, Cumartesi 2 Pazar da 2 olmak üzere 4 ayrı yarış koşuldu.

Cumartesi 5. ayak yarışlarında super grupta BMW 320 si ile ERS-Mak Racing Team’den Ersin Yücesan, maxi grupta da BMW Z4 GT3 ile aynı takımdan Hakan Mete Kutay her iki yarışı da kazanan isimler olurken, Pazar günü koşulan 6.ayak ilk yarışında super grupta Honda Civic Type-R ile ERS-Mak Racing Team’den Uğur Fatinoğlu, maxi grupta da BMW Z4 GT3 ile Galip Atar her iki yarışta birincilikleri kazandılar.

Bu yarışların ardından Ersin Yücesan 2018 Türkiye Pist Super Grup Şampiyonluğunu, Hakan Mete Kutay 2018 Türkiye Pist Maxi Grup Şampiyonluğunu, ERS-Mak Racing Team de 2018 Türkiye Pist Takımlar Şampiyonluğunu matematiksel olarak garantilediler.