Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Ege Asal Metal ve Hobi Parfümeri sponsorluğunda Menderes Otokros Parkuru'nda yapılan İzmir Kupası 4. Ayak yarışı büyük heyecan ve çekişme içerisinde geçti. 19 Kasım Pazar günü 4 ayrı kategoride, 2 ayak üzerinden yapılan yarışta sporcular çamurla savaştı. 

Parkur üstünde çamura saplanan yarışmacıların tekrar yarışa devam etmek için harcadığı efor izleyenleri heyecana boğdu. Rakipleri kadar çamurla da mücadele eden sporcular yine de damalı bayrağın altından geçmeyi başardı.

Kategori 1'de start alan sekiz sporcunun ancak yarısı yarışmanın ilk bölümünde 5 turu tamamladı. İkinci bölüm kısaltılarak 3 tur üzerinden yapılmasına rağmen iki sporcu finişe ulaşabildi. İki bölümden elde edilen puanların toplanması ile oluşan sıralamada deneyimli sporcular ilk üç içerisinde yer aldı. Yüksel Duvarcı birinci, Bedri Kolsallayan ikinci ve Mithat Diker üçüncü sırada podyumda yer aldı.

İki gün boyunca yağan yağmur ile kayganlaşan ve ağırlaşan parkurda Kategori 2 sporcuları da turları tamamlamak için büyük mücadele gösterdi. İlk bölümde gerçekleşen sıralama ikinci bölümdede bozulmadı ve Mustafa Nazik en iyi 5 tur zamanını da elde ederek birinci oldu. İkinciliği Levent Şapcılar kazanırken hayatında ilk kez bu yarışta start alan Nevin Uçak üçüncü oldu.

Kategori 3 yarışmacısı Mustafa Sözkesen tek başına kaldığı yarışda ilk bölümde elde ettiği 10 puanla birinci sırada yer aldı. İki yarışmacının start aldığı Kategori 4 de ise Levent Şapcılar birinci, Bahadır Sevinç ikinci oldu. İzmir Otokros da start alan toplam 18 yarışmacı içerisinde yer alan dört kadın sporcudan Nevin Uçak kadınlar kategorisinde birinci olurken Saadet Koçel ikinci, Alara Güçeli üçüncü oldu.