15-16 Ekim tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşen Opel Corsa OPC Cup sondan bir önceki yarışı müthiş mücadeleye sahne oldu. 14 pilotun kıyasıya mücadele ettiği yarışların Cumartesi günü yapılan ilk ayağını, sıralama turlarında ikinci zamanı yapan genç pilot Yağız Gedik kazandı.

İlk kez bu yıl pistlerde yarışmaya başlayan Atakan Abay ise uzun süre lider götürdüğü yarışta ikinci olmayı başardı. Sıralama turlarında en iyi dereceyi elde eden ve yarışa ilk sıradan başlayan Ümit Ülkü ise yarışı üçüncü sırada tamamladı. Kupanın lideri konumunda yer alan Ali Başakıncı ise dördüncü sıradan start aldığı yarışta fodepar yaparak pitten geçme cezası aldı ve son sıraya kadar geriledi. Buna rağmen yarış sonuna kadar beşinci sıraya kadar tırmandı ve önemli puanların sahibi oldu.

Format gereği birinci yarışta finişe gelen ilk 6 pilotun tersten start aldığı ikinci yarışta tam bir heyecan fırtınası vardı. İkinci yarışta altıncı sıradan start alan Yağız Gedik rakiplerini bir bir geçerek birinci sıraya oturdu ve rahat bir galibiyet aldı. İkincilik kupası Ümit Ülkü’nün ve üçüncülük ise kupanın lideri, Ali Başakıncı’nın oldu. 4 pilotun son viraja kadar kıyasıya rekabeti sonunda dördüncülüğü Atakan Abay kupada alarak önemli puanlar kazandı.

Safari Motorsport’un organize ettiği Opel Corsa OPC Cup’ın 6. ve son ayağı İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 5-6 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve mücadele son viraja kadar sürecek.