2018 Opel Corsa OPC Cup serisinin son iki ayağı, 24-25 Kasım tarihlerinde Yunanistan’ın Serres pistinde koşuldu. Sezon birincisini belirleyeceği için kupayı takip eden sporcular arasında büyük çekişmeye sahne olan yarışlara TOSFED adına Onat Telkenar da katıldı.

2017 yılında TOSFED Yıldızını Arıyor projesini birincilikle tamamlayarak 2018 sezonunda Fiat Egea 1.4 T-Jet ile Egea Gençler Kupası’nda TOSFED ve Fiat desteğinde yarışan Telkenar, ilk kez katıldığı rallilerdeki etap zamanları ile dikkat çekmeyi başarmıştı.

Hafta sonunda ilk kez Opel Corsa OPC direksiyonuna geçen ve ilk kez Serres Pisti’ne de çıkan 19 yaşındaki genç sporcu, 5.ayak sıralama turlarında sadece 12 salise farkla ikinci sırayı elde ederek ilk yarışa ikinci cepten başladı. İlk yarışı kazanan ve yarış sırasında kaydettiği 1:34.598 ile Serres’teki en hızlı tur zamanının sahibi olan Onat, günün ikinci yarışını yaşanan temas nedeniyle aldığı ceza sonrasında 10.sırada tamamladı.

İkinci gün 6.ayak sıralama turlarında 880 salise farkla ikinci sırayı elde eden Telkenar, ikinci cepten başladığı ilk yarışı kazanmayı başarırken, ikinci yarışta da finiş çizgisinden ikinci sırada geçerek hafta sonunu 3 podyumla tamamlamış oldu. Bu başarıları ile TOSFED Yıldızını Arıyor projesinin önemini ve başarısını bir kez daha kanıtlayan genç sporcumuzu kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.