Dünya Ralli Şampiyonası’na dahil Türkiye Rallisi kapsamında 12-13 Eylül tarihlerinde koşulan 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5.yarışını Skoda Fabia R5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibi kazandı. Bora Manyera-Cem Çerkez‘in ikinci sırayı elde ettiği ulusal klasmanın üçüncülüğünü ise Murat Bostancı-Onur Vatansever elde etti.

Sınıf 4 ve iki çeker birincisi Castrol Ford Team Türkiye’den Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ekibi olurken, Sınıf 3’te Egea Gençler Kupası’ndan Buğra Can Kılıç-Ali Emre Yılmaz, Sınıf N’de GP Garage My Team’den Erkan Güral-Burak Koçoğlu birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

Yarışın genç sürücüler birincisi Castrol Ford Team Türkiye’den And Sunman olurken ve historic ralli klasmanını kazanan ekip 1968 model BMW 2002 Ti ile otomobil sporlarında 50.yılını kutlayan Haydar Güçlü ve copilotu Murat Yıldırım oldu.

2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6.yarışı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 12-13 EKim tarihlerinde Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenecek.