Klasik Otomobil Kulübü’nün düzenlediği Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası 3. yarışı için bir bir araya gelen 60 kadar klasik otomobil, 26 Ekim 2018 Cuma saat 10.00’da İSTMarina‘daki basın toplantısının ardından dönemin swing dansları eşliğinde Cumhuriyet Rallisi için İstanbul’dan Ayvalık‘a gitmek üzere start alacak. Sadece müzelerde görülebilecek otomobiller İstanbul Ayvalık güzergahı boyunca görsel zenginlik sunacaklar. Yılın son rallisi son derece renkli, bol hediyeli, bol katılımlı ve her zamankinden coşkulu…

27 Ekim 2018 de Ayvalık Grand Temizel Otel’den başlayarak iki gün boyunca Kaz Dağları’nın eşsiz güzellikleri etrafında yarışacaklar. Sürat unsuru içermeyen, belli zamanlama kurallarına uymaya ve yön/adres bulmaya göre puan alınan yarışa ailece katılabiliniyor olması da katılımcıları cezbeden unsurlardan… Organizasyon sponsorlarından Hoover, ismini verdiği özel etabın birincilerine pilot ve co-pilot için ayrı ayrı bir çamaşır makinası ve bir çamaşır kurutma makinası hediye edecek. Ayrıca sosyal medya üzerinden herkese açık ödüllü bir yarışma da var. Öğle yemeklerinde doğal ve yöresel tatları keşfederken; etap aralarında Arbella Makarna’nın karavanı bizi takip ederek, ikram sürprizleri yapacak. Arbella Özel etabı kazananını da sürpriz bir hediye bekliyor.

28 Ekim Akşamı Ayvalık Grand Temizel Otel’de gerçekleşecek olan gala ve ödül töreni DJ performansı ile şenlenecek. 29 Ekim günü ise klasik otomobiller Ayvalık’ın nostaljik havasıyla Cumhuriyet Bayramı korteji yapacaklar ve Cumhuriyet Bayramını kutlayacaklar.