2018 Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası ilk yarışı olan Mercedes-Benz Bahar Rallisi, Klasik Otomobil Kulübü tarafından 21-22 Nisan’da gerçekleştiriliyor.

Turing kategorisiyle birlikte 100’ün üzerinde aracın katılacağı yarışın her iki gününde de start noktası büyüleyici İstanbul Boğazı’nın kıyısında yer alan Çırağan Palace Kempinski İstanbul olacak.  Her köşesinde tarihin izlerini taşıyan, bir zamanlar Sultanlara ev sahipliği yapmış, İstanbul’un tek Saray Oteli Çırağan Palace Kempinski, 4. yılı kutlanan Mercedes-Benz Bahar Rallisi için de unutulmaz bir deneyim sunacak.

21 Nisan Cumartesi sabahı idari ve teknik kontrol ardından, Çırağan Palace Kempinski’nin ödüllü şefleri tarafından hazırlanmış eşsiz lezzetler sunan ikramları eşliğinde verilecek brifing sonrası ralli start alacak. İstanbul Boğazı’nın Avrupa Yakası’nda yapılacak turun ardından Kilyos’a varacak olan ekipler ilk günü Türkiye İş Bankası, İş Kulelerde sonlandıracaklar.

Rallinin ikinci gününde; Çırağan Palace Kempinski’de kısa bir kahvaltı molası ardından sürprizlerle dolu bir gün için yola çıkılacak. Kemerburgaz istikametinde; güzel manzaranın ve baharın coşkusunu yaşayarak, doğanın renk cümbüşüne şahitlik ettikten sonra, katılımcılar öğle yemeği molasını Oktuğ Garajda BBQ partisiyle verecekler.  Daha sonra göz kamaştıran güzellikte İstanbul’un incisi sürpriz duraklarla devam edip, Oasis AVM Designer’in vereceği kokteyl ile yarışı sonlandıracak olan ekipler, Ödül Töreni ve Gala Yemeğini 23 Nisan Pazartesi akşamı, yine Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşecekler.