ICRYPEX 2022 sezonun ilk klasik otomobil yarışı olan Bahar Rallisi, Klasik Otomobil Kulübü tarafından 23-24 Nisan 2022 tarihlerinde, Sapanca’da düzenleniyor. Rallide 1940’lı modellerden, 1980’li modellere, hemen her markadan, her biri döneminin özelliklerini taşıyan 90 klasik otomobil, iki gün boyunca gün 12 etapta Sapanca yollarında nostalji rüzgarı estirecek.

23 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de NG Sapanca Otel’den başlayacak olan ralliye, Klasik Otomobil Kulübü üyeleri, medya mensupları ve çok sayıda izleyici katılacak. Sapanca Kartepe istikametine doğru yola çıkacak yarışmacılar, öğle yemeği molası Sapanca’nın doğal güzelliklerinin keyfine varacaklar.

Rallinin ikinci günü olan, 24 Nisan Pazar günü, saat 11.00’de yine NG Sapanca Otel’den start alacak olan etkinlik , doğal manzaraların keyfini katlayan Sapanca gölü çevresindeki yollarda gerçekleşecek. Yarışın ikinci gün etapları saat 16.30’da tamamlanacak ve kokteyl ile devam edecek. Yarışta dereceye giren ekiplere ödülleri, galada verilecek.