2024 Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası ilk yarışı olan 26.Batı Anadolu Rallisi, Klasik Otomobil Kulübü tarafından ICRYPEX sponsorluğunda 01-02 Haziran tarihlerinde Bodrum’da gerçekleştiriliyor.

En eskisi 1955 model olan 30 yaş üzeri 85 klasik otomobil, iki gün boyunca trafiğe açık yollarda belirlenen kontrol noktaları arasındaki mesafeleri belirli bir hızda geçme esasına dayalı ‘Sabit Hız Testleri’nden oluşan parkuru hatasız bir şekilde tamamlamaya çalışacaklar.

01 Haziran Cumartesi günü Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’dan yarışa başlayacak olan ekipler, maviyle yeşilin buluştuğu Gökova körfezine yönelerek Ören Marina’daki molanın ardından, yeniden Yalıçiftlik’e dönecek ve akşam saatlerinde ilk günü tamamlayacaklar.

02 Haziran Pazar günü ise saat 11.00’den itibaren, Kızılağaç bölgesindeki etaplara yönelecek olan ekipler saat 14.00’den itibaren yarışı sonlandıracaklar. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu himayesinde 2024 Oyman Atabay Sezonu kapsamında düzenlenen ralli, Pazar akşamı Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’da gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek.