5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi’nin 20 Nisan Cumartesi sabahı Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşecek startına sayılı gün kaldı… QNB Finansbank’ın katkılarıyla gerçekleşecek ralli FIVA’nın ilk kez düzenleyeceği CEERT (Central East European Regularity Trophy) organizasyonun ilk ayağı olması ile de dikkat çekiyor.

Yılın geri kalan bölümünde Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan’da yapılacak klasik rallilerden alınacak puanlar neticesinde CEERT sıralaması da belli olacak. Bu vesile ile iki kıta arasında yapılan ender rallilerden biri olan 5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi’ne yurtdışından da şu ana kadar 10’dan fazla ekip kaydını yaptı bile. Organizasyon artık sadece kıtalararası değil, aynı zamanda uluslararası bir kimliğe de bürünmüş oldu…

Rallinin ilk gününde Çırağan Sarayı’ndan İstinye’ye uzanacak; İstinye’den Çubuklu’ya özel feribotlarla Avrupa’dan Asya’ya klasik çıkartması gerçekleştirilecek. Rallinin ikinci gününde; The Sign Şile Gardens’dan bu kez Marmara Denizi’ne doğru; güzel manzaranın ve baharın coşkusunu yaşayarak ve klasiklerin keyfini sürerek, ralliyi İSTMarina AVM’de şık bir kokteyl ve sürpriz eğlenceler eşliğinde sonlandıracaklar.