Klasik Otomobil Kulübü’nün Geleneksel Tarihi Batı Anadolu Rallisi, bu yıl 02-03 Haziran 2018 tarihlerinde İzmir Alaçatı yollarında nostalji rüzgarı estirdi. 02 Haziran Cumartesi günü Antmare Hotel‘den yola çıkan ve en yaşlısı 1948 model Plymouth marka olan 50 klasik, muhteşem doğal güzellikler eşliğinde 2 gün 11 etap sonunda 450 km.  yaparak Egenin eşsiz lezzetleri ile ralliyi tamamladı.

Organizasyona, Klasik Otomobil Kulübü üyeleri haricinde basın ve çok sayıda izleyici de katıldı. Rallinin sürpriz ismi ise ünlü sunucu Metin Uca oldu. Otomobillere, özelllikle  klasiklere her zaman ilgisi olduğunu söyleyen Uca, katılığı ilk yarış olan Geleneksel Tarihi Batı Anadolu Rallisi’nde 2 gün boyunca çok keyifli anlar yaşadı.

Yarışmacılar parkuru hatasız şekilde tamamlamak için mücadele ederken, izleyenler de yarışın sponsorlarından Hoover’ in sosyal medyada düzenlediği ödüllü fotoğraf yarışmasında birbirleriyle çekiştiler. Başarılı bir organizasyon ve güzel hatıralarla geride kalan Geleneksel Tarihi Batı Anadolu Rallisi‘nde Halil Özbaş-Osman Dinç birinciliğin sahibi olurken, Servet Akkaynak-Yeliz Balıbey ikinci ve Cüneyt Güller-Nazlı Güller çifti üçüncü oldular.

Yarışta dereceye giren ekiplere ödülleri, Sole Mare’de düzenlenen gala gecesinde verildi. Törende bir konuşma yapan Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Durgut Berberoğlu “Kulüp üyeniz değilim ama klasiğimizi aldık geldik diyen İzmirli klasikçi dostlarımız oldu, tüm klasikseverlere kapılarımız açık, uluslararası standarttaki rallimizin bu kadar ilgi görmesinden büyük mutluluk duyduk” dedi.