Bu yıl 20.si gerçekleşecek ve FIVA B grubu etkinliği olan Tarihi Batı Anadolu Rallisi, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde, Oyak Renault'un ana sponsorluğunda Bursa'da düzenlenecek.

Organizasyon, 27 Mayıs Cumartesi sabahı Oyak Renault Bursa fabrikasında idari ve teknik kontrolün ardından Oyak Renault’un ikramları eşliğinde verilen brifing sonrası start alacak. Rallinin ilk günü, Mustafalı Mevkii ardından İznik Gölü muhteşem doğa manzarası içinden geçerek Oyak Renault fabrikasında tamamlanacak. Finişin ardından katılımcılar Oyak Renault fabrika gezisi yapacaklar ve aynı hat üzerinden farklı araçların üretilebildiği, günde 1.300 araç üretim kapasitesi olan bir tesiste meraklarını giderecekler. 

Rallinin ikinci günü 28 Mayıs Pazar sabahı ralli merkezi Crowne Plaza Bursa’dan start alacak. Gemlik tarafındaki parkurun ardından Crowne Plaza Bursa’da finişe ulaşacak ekipler, gala yemeğinde ödüllerini alacaklar. 

Oyak Renault 20. Tarihi Batı Anadolu Rallisi gelirinin bir kısmı Tohum Otizm Vakfı'na aktarılacak. Rallide Tohum Otizm Vakfı Bursa öğrencileri ve velileri de araçlarda yarışmacılara eşlik ederken, Oyak Renault Motor Kulübü de 6 araçlık bir mini turing ekibi ile start alacak.