NewArt Media ve Aksaray Belediyesi organizasyonuyla 23-24 Nisan tarihlerinde Aksaray'da düzenlenen Ihlara Klasik Otomobil Rallisi sona erdi.

Çeşitli markalarda 68 klasik otomobilin yarıştığı rallinin 2. günü, Somuncu Baba Külliyesi önünde başladı. Buradan hareket eden otomobiller, Ağzıkarahan ve Saratlı beldelerine, ardından Güzelyurt ilçesine hareket etti. Ihlara beldesinden Yenipınar köyüne, ardından Helvadere beldesini takip eden otomobiller, şehir merkezine ulaşarak yarışı tamamladı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gün süren 3. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi'nin düzenlemekten mutlu olduklarını söyledi.

Yarışmada dereceye girenlere kupalarının verildiğini belirten Yazgı, "Bizim için çok güzel bir etkinlik oldu. Gelecek senelerde de bunun devamını istiyoruz. Yarışmanın Aksaray'ın tanıtımına çok büyük katkısı oldu. Geçen seneye göre şu anda daha fazla aracımız yarışmaya katıldı. İnşallah seneye daha çok katılımlı şekilde bunu sürdüreceğiz." dedi.

Genel klasman sonuçlarına göre yarışmada,1972 model Mercedes 200 ile İsmail Biçer ve Meral Biçer birinci, 1971 model Ford Taunus ile Evren Yılmaz ve Celil Gürler ikinci, 1967 model Volkswagen Type 1 ile Turan Demirer ve Deniz Demirer üçüncü oldu.

Yarışma sonunda Kent Meydanı'nda ödül töreni düzenlendi. Törende dereceye giren yarışmacılara kupa ve hediyeleri Yazgı tarafından verildi.