Klasik Otomobil Kulübü’nün ICRYPEX, Mesa, Arkas Grup ve Çeşme Belediyesi destekleriyle düzenlediği, 2022 Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası ikinci yarışı Batı Anadolu Rallisi, 04-05 Haziran 2022 tarihlerinde İzmir Çeşme’de gerçekleştirilecek. 1950’li modellerden, 1980’li modellere, hemen her markadan, her biri döneminin özelliklerini taşıyan 70 klasik otomobil Çeşme, Urla, Karaburun yollarında nostalji rüzgarı estirecek.

Kulüp Başkanı Durgut Berberoğlu, Batı Anadolu Rallisi’nin her yıl Ege çevresinde yapıldığını, bu yıl Türkiye’nin birçok farklı illinden klasikseverlerin İzmir’e gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini, organizasyonun turizmi de hareketlendiren bir yönü olduğunu, kalabalık bir katılımcı ve teknik ekip ile yarımadada olacaklarını söyledi. Berberoğlu, ayrıca kadın ve çocukları içeren sosyal konulara duyarlı bir kulüp olarak, bu ralli gelirlerinin bir kısmı ile Çeşme Belediyesi’nin Girişimci Kadın Projesi ÇEŞKA‘ya katkı sağladıklarını iletti. Kadınların en yoğun ilgi gösterdiği otomobil sporları branşı olan Batı Anadolu Rallisi’ne 64 kadın pilot-copilot katılıyor.

Batı Anadolu Rallisi, Hakan Kanca Direktörlüğünde 04 Haziran Cumartesi günü, Grand Hotel Çeşme ONTUR ve ON’LIVE Otel’den Start alacak. Ekipler rallinin ilk gününü Çeşme Meydanı’nda tarihi kalenin önünde sonlandırırken, Çeşme Belediyesi’nin sürpriz ödülüne de kavuşacaklar. 2. gün ise gala ve ödül töreni ile sona erecek. Yarışta dereceye giren ekiplere ödülleri, ON’LIVE OTEL’de düzenlenecek galada Aegean Band Grubu müzikleri eşliğinde verilecek.