Fatih KARA – Cem BAKANÇOCUKLARI, JWRC’deki ilk startını bu haftasonu İspanya’da alıyor…2006 Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda Elf ve Omsan katkıları ile Fatih KARA pilotajında mücadele edecek olan RENAULT SPORT TÜRKİYE, ilk startını bu hafta sonu İspanya’da alıyor…

15–17 Mart tarihlerinde ora’da gerçekleştiren testler sonrası yarışa hazır olan RENAULT SPORT TÜRKİYE ekibi, 51 kapı numarası ile start alacak. Son iki yıldır büyük bir çıkış yapan genç pilot Fatih KARA, Dünya Gençler Ralli Şampiyonası (JWRC) kategorisinde 2006’da start alacak “ilk” Türk sporcu olarak ilk start için hazır. Bu şampiyonayı takip eden 21 pilottan biri olarak Cem BAKANÇOCUKLARI ile yarışacak olan KARA, tüm sezon taşıyacağı 51 kapı numarası ile ilk startını 24–26 Mart tarihlerinde İspanya Catalunya‘da alacak.

Toplam uzunluğu 347 km olan 16 özel etaptan oluşan Rally RACC Catalunya, 23 Mart Perşembe günü saat 20.00’de Salou’dan verilecek seramonik start ile başlayacak. Toplam 96 ekibin katılacağı rallinin ilk ayağı 24 Mart Cuma günü 06.45’de başlayacak ve 21.00’den itibaren son bulacak. 25 Mart Cumartesi günü ikinci ayak için 07.00’da start alacak olan ekipler ikinci günü 20.00’da noktalayacaklar. Yarışın son günü olan 26 Mart Pazar sabahı 06.40’da direksiyon başına geçecek olan ekipler, 14.56’dan itibaren Salou’daki finiş noktasına ulaşabilmek için mücadele edecekler.

RENAULT SPORT TÜRKİYE pilotu Fatih KARA duygularını, “Catalunya Rallisi etaplarına benzer zeminli bir etapta 2 gün süren bir test programı gerçekleştirdik. Burada otomobili çok daha yakından tanıma fırsatı ve Cem Bakançocukları ile gerçek bir etapta otomobilimizle pratik yapma şansı yakaladık. Test yaptığımız etapta hem kuru, hem ıslak, hem de karlı zeminde otomobilimizin tepkilerini görme şansımız oldu. Clio’muzun traksiyonu ve yol tutuşu gerçekten de çok etkileyici. Ekibimizin teknik menajeri Gilles Vecaveye ile farklı settingler denedik, teknik ekibimiz Barroso Sport gerçekten de çok profesyonel ve kısa sürede çok iyi bir uyum yakaladık. İspanya’da oldukça başarılı bir ralli geçireceğimize inanıyorum” şeklinde dile getirdi.

Cem BAKANÇOCUKLARI da “Fatih çok kısa bir sürede otomobil ile mükemmel bir uyum yakaladı ve çok rahat kullandı. Farklı settingler deneyerek onun pilotajına en uygun ayarları yakaladığımıza inanıyoruz. Ekip ile ve birbirimiz ile uyumumuz çok iyi. İlk rallimizde finişe gelerek tecrübe kazanmayı ve hem Renault Sport Türkiye’yi hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi istiyoruz” dedi.

RENAULT SPORT TÜRKİYE ekibi İspanya’da gerçekleştirilecek olan Rally RACC Catalunya’nın ardından ikinci startını 07–09 Nisan tarihlerinde Fransa’da Rally de France – Tour De Corse’da alacak…